Pēc pāris modeļiem varētu ķerties pie īsta darba – nopirkt krāsas, otas, špakteli. Ja nauda ir tad ieteicu iegādāties aerografu un kompressori.


Ir iespēja papildus nopirkt "tuninga" detaļas, tā saucamo "aftemarketu" - tas ir papildus komplekti, kas ļauj uzlabot modeli

Modeli taisa, sēkojot instrukcijai uz vairākām lapām.  Te ir piemers!

Modelis sastāv no vairākām detaļām, ieskaitot dzinēju, ķēdi, stūri, riepas, priekšejo stiklu, uzlīmes utt. Komplektam neiet kopā krāsas, līme, instrumenti – to visu var iegādāties veikalos. Iesacējam rekomendē sākt ar ko vienkāršo un salikt modeli bez krāsošanas. Tad jau redzēs vai jūs baudāt šo vaļasprieku.

Apakš ā ir piemērs modelim Ducati Desmosedici:

Tas nav tik vienkāri, vai nē? Labi sataisīts modelis maz ar ko atķiras no reāla prototipa. Pirmajā bildē ir reāls mocis un otrajā - mēroga modelis.

Motocikla modeļus pārsvarā taisa no gataviem komplēktiem, kurus iegadājās veikalos(piem. Čaka ielā 32, Marijas iela 21) vai arī internet-veikalos (piem. Car-model-kit.com, hiroboy.com, martola.pl )


Vienam modelim komplēktā var būt no pāris desmitiem līdz pāris simtiem detaļu, kā arī uzlīmes - dekāles

B.

A.

 Mēroga modelis – ir reāla prototipa modelis samazinātajā mērogā. Modelis nav rotaļļieta, tā ir māksla. Piemēram taisot moča modeli pieverš uzmanību krāsošanai un pulēšanai, tādiem sīkumiem ka kniedes, vadi, metāla imitēšana ar krāsu un tml.


Un tagad vingrinājums! Kurā no bildēm ir reals mocis un kurā stenda modelis?

Par mēroga modeļiem un kā tos taisā

Code before closing Code before closing